Как получить декретные если не работаешь в 2016 году


Декретні 2016

Vesna777 написав: Специалист была на декретном месте и ушла в декрет. Кто выплачивает помощь по берем. и родам. Нам сказали, что предприятие. Какой закон?


Пособие по беременности и родам полностью финансируется за счет средств Фонда соцстрахования в размере 100 % средней зарплаты независимо от страхового стажа. Основанием для получения пособия является выданный в установленном порядке листок нетрудоспособности.
Закон Украины "Об общеобязательном государственном социальном страховании" от 23.09.99 г. № 1105-XIV.


Повелитель Галактики
Повідомлень: 5650 З нами з: 29 липня 2010, 01:27 Звідки: Харків Регіон: Харьковская область
  • Вебсайт

Полностью с Вами согласна, но вчера у нас была проверка из районного соцстраха и нам выдали такую информацию. Мы в шоке. У нас такой случай, но слава Богу этот период пока не проверяли. Эту информацию будто-бы всем огласили на семинаре 04.03.16р. специалисты из областного соцстраха.

Мандрівник
Повідомлень: 28 З нами з: 13 березня 2015, 13:57 Регіон: Черкасская область

Подскажите,как рассчитывать декретные. оклад 1825 над. 912,5 премия 50грн. в марте премия составила 700грн. Также работаю по сумісництву на 0,25 ставки. = 456,25, премия 91.25. И такая зп с декабря 2015г.


Мандрівник
Повідомлень: 11 З нами з: 23 березня 2016, 10:21 Звідки: Ukraine, город

mamochka написав: обов'язково писати заяву на відпустку у зв'язку з вагітністю і пологами?


Ні, підставою для такої відпустки є лікарняний лист з відповідною відміткою!


Повелитель Галактики
Повідомлень: 5650 З нами з: 29 липня 2010, 01:27 Звідки: Харків Регіон: Харьковская область
  • Вебсайт

дякую.

ще питання: у заявці до фонду всі дані вказала правильні, а от прізвище з попередньої заявки :(. яким чином зараз виправити - ясно, що в соцстрасі вже нічого не поміняю, а от в себе написати пояснення і прікріпити до копії заявки?

mamochka написав: дякую. ще питання: у заявці до фонду всі дані вказала правильні, а от прізвище з попередньої заявки :(. яким чином зараз виправити - ясно, що в соцстрасі вже нічого не поміняю, а от в себе написати пояснення і прікріпити до копії заявки?


В соцстрах краще зателефонуйте, може вони дозволять замінити заявку!


Повелитель Галактики
Повідомлень: 5650 З нами з: 29 липня 2010, 01:27 Звідки: Харків Регіон: Харьковская область
  • Вебсайт

EVGENIY
Я вибачаюсь, це не в тій темі, але Ви так досконало на все відповідаєте, може і мені допоможете. Будь ласка.
Чи можна об'явити конкурс на заміщення вакантної посади головного бухгалтера державного службовця на час перебування основного працівника у відпустці по вагітності і пологам (листок непрацездатності) не чекаючи вихода у відпустку по догляду до 3-х років?

Квартирант
Повідомлень: 53 З нами з: 09 вересня 2015, 08:47 Регіон: Харьковская область

Krinevaelena написав: EVGENIY
Я вибачаюсь, це не в тій темі, але Ви так досконало на все відповідаєте, може і мені допоможете. Будь ласка.
Чи можна об'явити конкурс на заміщення вакантної посади головного бухгалтера державного службовця на час перебування основного працівника у відпустці по вагітності і пологам (листок непрацездатності) не чекаючи вихода у відпустку по догляду до 3-х років?


Вот такое нашёл

Чи можливе прийняття на посаду державного службовця на час відпустки основного працівника у зв’язку з вагітністю та пологами?

Відповідно до статті 17 Закону України „Про відпустки” та частини 1 статті 179 Кодексу законів про працю на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.

Тривалість такої відпустки обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів) (частина 2 статті 179 Кодексу законів про працю).
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами має одну і ту саму природу, що і відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і законодавством обидва ці види відпусток віднесено до соціальних відпусток, а відтак не виключається можливість прийняття на посаду державного службовця на період відсутності основного працівника, який знаходиться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.
Рішення про доцільність прийняття на посаду державного службовця на період відсутності основного працівника, який знаходиться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами приймає керівник виходячи з виробничої необхідності. Одночасно, керівник може прийняти рішення щодо укладання з особою строкового трудового договору на виконання певної ділянки роботи.
Процедура прийняття на посаду державного службовця повинна відповідати вимогам Закону України „Про державну службу”, а саме на конкурсній основі, або у інший спосіб, передбачений чинним законодавством (кадровий резерв або шляхом стажування). Призначення на посаду такої особи оформлюється наказом, у якому обов’язково зазначається, що особа призначається на посаду на період відсутності основного працівника, який знаходиться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або дня його фактичного виходу з відпустки, про що робиться відповідний запис у трудовій книзі.
Після закінчення терміну такої відпустки основного працівника та у разі реалізації ним права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку видається інший наказ про перебування працівника на посаді державного службовця на період відсутності основного працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або дня його фактичного виходу з відпустки.


Повелитель Галактики
Повідомлень: 5650 З нами з: 29 липня 2010, 01:27 Звідки: Харків Регіон: Харьковская область
  • Вебсайт


как получить декретные если не работаешь в 2016 году:Доброго дня. Працівниця пішла на лікарняний (декретний) в лютому 2016р. Чи потрібно утримувати ЄСВ,прибутковий та ВЗ? У ФСС з ТВП стверджують ,що потрібно, а я не можу знайти відповідних підтвердних документів....

как получить декретные если не работаешь в 2016 году